Jose K. Mani

Positions Held

Ministry Tenure
MP of Rajya Sabha for Kerala 2 July 2018
MP of Lok Sabha for Kottayam 16 May 2009 – 1 July 2018

Personal Details

Date Of Birth 29 May 1965 (age 53)
Place Vellapad, Pala, Kottayam, Kerala, India
Political Party Kerala Congress (M)
Academics Sacred Heart College, Thevara

Profile

Jose K. Mani is an Indian Politician and a Member of Parliament in the Rajya Sabha.
He represents the Kerala state and is a member of the Kerala Congress (M) party. He is the son of K. M. Mani.